LimRAD Hotspot

 

LimRAD Hotspot çözümü, kamuya açık alanlarda ücretli veya ücretsiz olarak sunulan internet hizmetinin kalitesinin artırılmasını, daha kolay bir ağ yönetimi oluşturulmasını ve ağ üzerinde oluşabilecek yetkisiz erişimlerin engellenebilmesini sağlayabiliyor.

WiFi Hotspot teknolojisi ile internet erişiminin kullanıma sunulması için özel güvenlik protokolleri uygulanabiliyor.

Örneğin cep telefonuna SMS ile gönderilen bir şifre ile ağa katılabilme bu güvenlik protokollerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.


İnternet hizmeti sunulan her kurumda genellikle ağın kullanıcılar arasında adil olarak kullanılabilmesi istenir.

WiFi Hotspot teknolojisi sayesinde ağın adil olarak kullanılabilmesi için her bir kullanıcıya kota tanımlaması yapılabilir.

Böylece kota dolduğu anda kullanıcının erişimi kısıtlanabilir.

Böylece diğer kullanıcıların internet kalitesinin düşmesinin önüne geçilir. Ayrıca WiFi Hotspot teknolojisine sahip erişim cihazları genellikle tek bir merkezden kolayca yönetilebilir.

Bu sayede ağa dahil olan kullanıcılar tek tek görüntülenebilir ve istendiğinde ağdan uzaklaştırma işlemi gerçekleştirilebilir.


Tüm bu inovatif özelliklerin yanında WiFi Hotspot teknolojisi 5651 sayılı kişisel bilgilerin korunması adlı kanunun gerekliliklerini de yerine getirir.

Bu kanuna göre kamuya açık alanda sunulan internet erişimine ait bilgilerin en az 2 yıl süre ile saklanması gerekir.

Böylece işlenebilecek herhangi bir siber suçtan veya kişisel gizlilik ihlalinden kurum yöneticileri ve suça ortak olmayan diğer kullanıcılar
sorunlu tutulamaz.

page1image61744688