Kurumsal Cihaz Yönetimi(EMM, EDM, MDM)

LimRAD Kurumsal Cihaz Yönetimi Genel Bakış

Genel Bakış

LimRAD Platform EMM/MDM hem mobil hem de sabit cihazların güvenliğinin sağlanması amacıyla geliştirilmiş yetenekler sunmaktadır.

Android, Apple IOS, OSX, Windows ve Linux işletim sistemlerini destekler.

Android, Windows ve Linux işletim sistemine sahip cihazlar da kapalı devre ağlarda yönetimi tam denetimle hizmetinize sunar.

İletişim için kullanıcı cihazı – sunucu arasında kendi protokollerini kullanarak verinin internet ortamına çıkışını önler.

Cihaz yönetinici veya profil yöneticisi olarak uygulanabilir.

Dahil edilme sürecinde Ajan mimarisi sayesinde son kullanıcıya ayrıca bir uygulama sunarak bu gelişmiş yol gösterici araç sayesinde kullanıcının operatör desteğine ihtiyaç duymadan belirlenen sınırlar dahilinde kendi çözümlerini üretmesine olanak sağlar.

Android işletim sisteminde herhangi bir şekilde Google özelliklerini kullanmaz ve bu sayede herhangi bir Android cihaz üzerinde çalışabilir. Ayrıca Google ile push notification dahil herhangi bir şekilde iletişim kurmaz.

Apple IOS ve OSX işletim sistemine sahip cihazlarda iletişim Apple Push Notification Service (APNS) ile sağlanır.

Devreye alma sürecinde gerekli olması durumunda sertifika dağıtımı LimRAD Auth Platform Sunucu üzerinden sağlanır.

Geliştirilmiş bir uygulama aracı sayesinde kullanıcıya yol gösterici araç ilk yüklemeyle mobil cihaza yüklenir ve izin verilen tüm güvenlik politikaları ajan üzerinden sağlanır.

Gelişmiş bir cihaz grubu yönetimi özelliği bulunmaktadır. Cihazlar istenildiği gibi gruplana bilmekte ve bu gruplara grup yöneticileri atanabilmektedir.

Cihaz gruplarına içinde bulunan tüm cihazlara gönderilmek üzere komutlar oluşturulabilmekte ve bu komutların hangi cihazlar tarafından işlendiği sayısal ve cihaz bazlı olarak izlenebilmektedir.

Gelişmiş rol tabanlı mimarisi sayesinde alınabilen role yapısı üzerine güvenlik politikaları belirlenebilir.

Kurumsal kimlik veritabanları ile entegre olunarak yönetim fonksiyonları istenilen rollerde kurum kullanıcılarına atanabilir. Örneğin cihaz grupları oluşturularak farklı kullanıcılara sadece kendilerine atanan gruplardaki cihazların yönetim fonksiyonu verilebilir.

Cihazın sağlık durumu ile ilgili olarak diğer uygulamalara hizmet sunulabilmektedir. Bu sayede kurumsal mobil uygulamaların sadece yönetilen ve sağlık durumu uygun olan cihazlarda çalışması sağlanabilmektedir.

Sunucu üzerinden sağlanan JSON tabanlı API hizmetleri ile diğer kurumsal uygulamalara MDM sistemi içerisinden cihaz listesi, konumları, uygulama bilgileri gibi bilgiler dış sistemlere sağlanabilmektedir.

Cihazların iletişimi her koşulda SSL üzerinden sağlandığından bilgi-veri güvenliği her zaman en üst seviyede tutulur.

Desteklenen Veri Tabanı
IPv6 Özellikleri
Cihaz Kayıt
Cihazlarınızı kolayca kaydetebilirsiniz.
Apple IOS, Android, Windows, Linux cihazlarınızı kolayca yönetin.

NFC, QR, SMS, E-Posta ile Cihaz Kayıt işlemi yapabilirsiniz.
Uygulama Yönetimi
Uygulamaları tüm cihazlarınıza kolayca yükleyebilirsiniz. Kullanıcılarınızın uygulama erişimini düzenleyebilirsiniz. Destekleyici uygulamalarınız için ayarları merkezinizden gönderebilirsiniz.
Varlık Yönetimi
Cihazlardaki uygulamaları listeleyebilirsiniz.
Cihazlarınızın donanımı hakkında bilgi edinebilirsiniz.
Bunu API aracılığıyla diğer envanter uygulamalarıyla paylaşabilirsiniz.
Güvenlik Yönetimi
Cihazlarınızı gruplandırabilirsiniz. Her grup veya aygıt için farklı güvenlik ilkeleri tanımlayabilirsiniz. Kullanmak istemediğiniz donanım kaynaklarını kapatabilirsiniz.